JUNIORSKÁ SVADOBNÁ TORTA ROKA (2014)

Posted in Novinky

Na úvod tejto krátkej reportáže som si dovolila skopírovať časť článku pani Moniky Macháčkovej, redaktorky týždenníka ŽIVOT, nakoľko musím súhlasiť s každým jej napísaným slovom .....

Príbeh tejto súťaže je vlastne celkom jednoduchý.

Monika celé roky „len“ poctivo robila svoju prácu a chýr o jej vynikajúcich a krásnych tortách sa rýchlo rozšíril do sveta. Jej výtvory sa ocitli na stoloch mnohých slávnych ľudí. Nespyšnela, ale začala rozmýšľať, ako by cukrárskemu umeniu vrátila cveng a ako by ukázala širokej verejnosti a najmä mladým adeptom tohto povolania všetky jeho krásy.

A potom prišiel nápad. Dozvedela sa o medzinárodnej cukrárskej súťaži v Prahe. Zadanie bolo náročné – autorská svadobná torta. V silnej konkurencii obsadila druhé miesto, víťazná priečka ju minula len o chlp. Atmosféra súťaže ju nadchla a hneď vedela, že niečo podobné by raz chcela zrealizovať aj na Slovensku. Nie však pre majstrov cukrárov. Zamerala sa na najmladšiu generáciu.

„Mladí cukrári sa vyučia a po škole si mnohí hľadajú robotu v úplne inom odvetví. Nie je nič prekvapujúce, ak skončia za montážnou linkou niekde v automobilovom závode. To je obrovská škoda, nemá im kto ukázať, že cukrárstvo je kreatívna a krásna práca. Tak som si vysnívala pre nich súťaž,“ hovorí ambiciózna cukrárka. Niekoľko mesiacov celá rodina nežila ničím iným, len organizovaním. Zháňali sponzorov, spoluorganizátorov, odborných porotcov, ceny pre víťazov... a všetko úsilie úspešne vyvrcholilo uplynulý piatok v priestoroch nitrianskeho Agrokomplexu. Záštitu nad podujatím prevzal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek.

Súťaž Juniorská svadobná torta bola určená mladým cukrárom vo veku od 15 do 21 rokov. Záujem prejavili väčšinou študenti stredných odborných škôl. Vopred sa oboznámili s pravidlami, ktoré napríklad hovorili o tom, že torta musí byť autorská, musí byť jedlá ...

Celý článok z pera Moniky Macháčkovej si môžete prečítať TU

http://zivot.azet.sk/clanok/18486/mladi-cukrari-sutazili-ich-svadobne-torty-zaujali-aj-profesionalov

 

Víťazka súťaže Martina Baková z Nitry

Víťazka súťaže Martina Baková z Nitry

 

Fotogaléria zo súťež ....čoskoro

Otváracie hodiny


Predaj zákuskov:
iba v piatok
13.00 - 18.00
iba v sobotu
8.00 - 16.00
každú nedeľu ZATVORENÉ

Referencie

Kaskády 10 leto

 Monikinetorty sú súčasťou osláv firiem, spoločností, ale aj životných jubileí známych osobností. 

 

Čítať ďalej...

Kontakt

mobil: 0903 96 69 54

email: info(at)monikinetorty.sk

Čítať ďalej...